A sorozat az üzleti világ történetének egyik legérdekesebb családi konfliktusát viszi képernyőre Adolf "Adi" Dassler, az Adidas alapítója és Rudolf "Rudi" között, aki néhány évvel később létrehozta a rivális Pumát. A két testvér eleinte közösen vezette az Adidas családi birodalmat, majd a második világháború alatt összevesztek. Ellenségeskedésük a háború után megosztotta a Nürnberghez közeli Herzogenaurach kisvárosát.
A Dassler család jóváhagyta a filmes projektet, amelyet a hollywoodi No Fat Ego nevű produceri iroda fejleszt.
A történet megírására Mark Williams forgatókönyvírót, az Ozark című Netflix-sorozat szerzőjét kérték fel, aki a családi felvételeket és történeteket használja forrásként.
"Mindenki ismeri a két márkát, de a történetüket, ami nem semmi, igazán senki nem ismeri" - idézte a forgatókönyvírót az AFP hírügynökség.
A sorozat feldolgozza a német testvérpár viszonyát a második világháború idején, amely mára érzékeny témává vált a dollármilliárdokra becsült két sportmárka számára.
Adi és Rudi Dassler az 1930-as években az üzleti elit nagy részéhez hasonlóan a náci párt tagjai lettek. Rudi harcolt a második világháborúban, és a szövetséges erők letartóztatták, amikor visszatért a legyőzött Németországba. "Adi viszont otthon maradt, és megpróbálta életben tartani a vállalkozást" - mondja Mark Williams, bár a családi üzemet a háborús erőfeszítések jegyében lefoglalta a német állam, és lőszergyárrá alakította át.
A No Fat Ego vezetője, Niels Juul, aki Martin Scorsese legutóbbi filmjeinek producere volt, elmondta, hogy a testvérpár története akkor kezdte érdekelni, amikor megtudta, hogy az Adidas és Jesse Owens fekete amerikai atléta között - aki az 1936-os berlini olimpián négy aranyérmet szerzett - partneri szerződés volt.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!