Nagy Gergely Sándor azt írta, az április 11-én született életerős kis nőstény borjú már kíváncsian ismerkedik társaival az Afrika-panoráma kifutóban, ahol a látogatók is megtekinthetik a kilenctagú antilopcsapatot.
Hazánkban a jávorantilop igazi állatkerti ritkaságnak számít: csak Győrött és Debrecenben látható, az utóbbi intézményben viszont évről évre új utódokkal bővül a csorda - jelezte az igazgató.
Az Afrika déli és keleti szavannáin őshonos jávorantilop (Taurotragus oryx) a második legnagyobb ma élő antilopfaj, a kifejlett bikák akár a 180 centiméteres marmagasságot és az egytonnás testtömeget is elérhetik.
Méretéhez hasonlóan impozánsak a vöröses homokszínű szőrzetén húzódó függőleges fehér csíkok és a gyakran fél méteres hosszt is meghaladó, többszörösen csavart, egyenes szarv, amellyel mindkét nem rendelkezik - sorolta az állat jellemzőit Nagy Gergely Sándor.
Hozzátette: a fajt főként az élőhelyvesztés és az orvvadászat veszélyezteti, így szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) fenyegetett fajokat tartalmazó Vörös Listáján.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!