Vizes vb 2022 - Ledecky, Popovici és Ceccon volt a hétfői nap sztárja

Sport, 2022.06.20

Az olaszok és az amerikaiak egyaránt két-két aranyérmet nyertek hétfőn a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság harmadik versenynapján.

Férfi 200 méter gyorson a mindössze 17 esztendős román David Popovici diadalmaskodott, aki akárcsak a vasárnapi elődöntőben, ezúttal is junior világcsúcsot úszott, ráadásul csak hajrában "maradt le" a német Paul Biedermann 2009-es, cáparuhás világrekordjától. Popovici - aki 17 évesen és 278 naposan a szám történetének második legfiatalabb győztese lett Tim Shaw után, aki 1975-ben 17 esztendősen és 256 naposan diadalmaskodott - a sportág történetének első férfi román világbajnoka lett.

Női 1500 méter gyorson az amerikai Katie Ledecky hatalmas fölénnyel diadalmaskodott - közel 15 másodpercet vert a másodikként célba nyúló 16 éves honfitársára, Katie Grimesra - , pályafutása során negyedik alkalommal nyerte meg ezt a számot és immár 17-szeres világbajnok, azaz egyetlen siker választja el az örökrangsor második helyén álló honfitársától, Ryan Lochte-tól. A 25 esztendős, hétszeres olimpiai bajnok Ledecky ezzel az amerikai úszósport történetének 100. női aranyérmét szerezte.

Női 100 méter háton az amerikai Regan Smith szoros csatában védte meg címét.

Női 100 méter mellen a 17 éves Benedetta Pilato nyert, ezzel minden idők legfiatalabb olasz aranyérmese lett, Novella Calligaris rekordját adta át a múltnak, aki 1973-ban 18 esztendősen nyert 800 méter gyorson.

A nap legjobb eredményét a szintén olasz Thomas Ceccon úszta, aki 100 méter háton világcsúcsot döntve diadalmaskodott.