Vizes vb - A görög férfi vízilabda-válogatott története során először döntős

Fina - Vizes VB 2017, 2023.07.27

Elsőként a görög válogatott jutott be a döntőbe, egyúttal megszerezte az olimpiai kvótát a fukuokai vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján.

A görögök - akiktől hiányzik a csapat egyik legjobbja, Angelosz Vlahopulosz, mert nem sokkal a torna előtt balesetet szenvedett - a csütörtöki első elődöntőben a vártnál jóval simábban, 13-7-re győzték le a szerbeket. Sztilianosz Argiropulosz, a Ferencváros játékosa három gólt szerzett a rendkívül egyoldalú összecsapáson, a szerbeknél a Vasas új szerzeménye, az olimpiai bajnok Strahinja Rasovic kétszer volt eredményes.

A görög válogatott így visszavágott a szerbeknek a 2021-es tokiói olimpia elveszített fináléjáért, és története során először játszhat világbajnoki döntőt.

A francia válogatott két nappal ezelőtt kis híján megtréfálta a címvédő spanyolokat a negyeddöntőtben, az amerikaiak ellen viszont - az 5-8. helyért - összejött a bravúr, ráadásul úgy, hogy a negyedik negyed közepén még négygólos hátrányban volt. A franciák - akik történetük során először jutottak a nyolc közé - négy másodperccel a vége előtt egy távoli góllal egyenlítettek, aztán pedig ötméteresekkel diadalmaskodtak.

Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese magyar idő szerint 11.30-kor a spanyolok ellen ugrik medencébe az elődöntőben. Annak a találkozónak a tétje az olimpiai indulás is lesz egyben, a világbajnokságról ugyanis a két döntős szerez kvótát a jövő évi, párizsi játékokra. A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Eredmények, férfi vízilabda:

elődöntő: Görögország-Szerbia 13-7 (3-2, 3-0, 3-3, 4-2)

az 5-8. helyért: Olaszország-Montenegró 10-6 (1-1, 3-1, 3-2, 3-2)
Franciaország-Egyesült Államok 18-16 (1-3, 3-3, 4-5, 5-2, 5-3) - ötméteresekkel

elődöntő: MAGYARORSZÁG-Spanyolország 11.30

a 11. helyért: Japán-Kanada 23-11 (6-3, 6-3, 8-2, 3-3) a 9. helyért: Horvátország-Ausztrália 17-10 (3-2, 5-4, 6-2, 3-2)