Vizes vb - Két amerikai arany kedden, Hvang Szun Vo 200 méter gyorson is győzött

Fina - Vizes VB 2017, 2024.02.13

Az öt döntőből kettőben amerikai győzelem született a dohai vizes világbajnokság úszóversenyeinek kedd esti programjában.

Gyorsúszásban a férfiaknál a 400 méter után 200-on is Hvang Szun Vo diadalmaskodott, aki a szám történetének első dél-koreai aranyérmese lett.

Női 1500 méter gyorson az amerikai szupersztár Katie Ledecky távollétében Simona Quadarella közel tíz másodperc különbséggel diadalmaskodott. A 25 éves olasz úszó pályafutása második világbajnoki címét nyerte, 2019-ben Kvangdzsuban diadalmaskodott, Ledecky akkor az előfutamok után betegség miatt visszalépett.

Női 100 méter háton az amerikai Claire Curzan győzött, egy nappal korábban ő 100 méter pillangón második volt, az volt az első egyéni világbajnoki érme.

Ugyanebben a számban a férfiaknál ugyancsak amerikai siker született Hunter Armstrong révén.

Női 100 méter mellen a kínai Tang Csien-ting diadalmaskodott.