Vizes vb - Kiszenvedett spanyol győzelem, a magyarokkal találkoznak a négy között

Fina - Vizes VB 2017, 2023.07.25

A címvédő spanyol válogatott lesz a magyarok ellenfele a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság férfi vízilabdatornájának elődöntőjében.

A keddi negyeddöntőben a spanyoloknak nem várt fejtörést okoztak a történetük során először a nyolc között játszó franciák, akik három és fél perccel a vége előtt még két góllal vezettek, köszönhetően az önkívületben védő Hugo Fontaninak.

A spanyolok a hajrában azonban fordítani tudtak és kínkeservesen ugyan, de bejutottak a négy közé, ahol Varga Zsolt együttesével mérkőznek majd meg a döntőért és az olimpiai kvótáért, a világbajnokságról ugyanis az első kettő szerez indulási jogot a párizsi játékokra.

férfi vízilabdatorna, negyeddöntő:
Spanyolország-Franciaország 7-6 (1-2, 1-2, 2-1, 3-1)

MAGYARORSZÁG-Egyesült Államok 13-12 (4-4, 3-1, 3-2, 2-5)
Szerbia-Olaszország 15-14 (3-3, 2-2, 4-4, 2-2, 4-3) - ötméteresekkel
Görögország-Montenegró 10-9 (2-1, 4-3, 1-3, 3-2)

a 15. helyért: Kína - Dél-afrikai Köztársaság 16-8 (3-2, 4-2, 4-1, 5-3) a 13. helyért: Argentína-Kazahsztán 11-7 (5-1, 1-1, 3-3, 2-2) a 9-12. helyért: Horvátország-Kanada 13-5 (3-2, 3-1, 5-1, 2-1) Ausztrália-Japán 16-15 (5-3, 4-7, 4-3, 3-2)

A további program: csütörtök:
a 11. helyért: Kanada-Japán 2.00
a 9. helyért: Horvátország-Ausztrália 3.30

az 5-8. helyért: