Vizes vb - Rasovszky Kristóf országos csúccsal ötödik 800 méteren

Fina - Vizes VB 2017, 2024.02.14

Rasovszky Kristóf országos csúccsal az ötödik helyen végzett 800 méteres gyorsúszásban szerdán a dohai vizes világbajnokságon.

A nyíltvízi versenyek során az olimpiai számban, 10 kilométeren aranyérmes magyar úszó a keddi előfutamban - akárcsak tavaly nyáron Fukuokában - egyéni csúccsal csapott célba, és a 7:47.19 perces ideje az ötödik legjobb volt, így döntőt ért. A szerdai fináléban 200, 400 és 600 méternél is az ötödik helyen tempózott, és ebben a pozícióban is csapott a célba.

A veszprémiek 26 éves versenyzője 7:44.42 perces eredményt ért el, ezzel Kis Gergő 2011. július 27-én felállított 7:44.94-es országos rekordját adta át a múltnak.

"Nagyon elégedett vagyok, már a melegítésnél éreztem, hogy jól megy az úszás. Előzetesen azt gondoltam, ez az országos csúcs elég lehet arra, hogy érmes legyek. Ez végül közel is volt, meg nem is. Nagyon kíváncsi vagyok az ezerötszázra, ahol ha minden jól összejön, talán tényleg meglehet a dobogó" - nyilatkozta a vegyes zónában Rasovszky.

Győzött az ír Daniel Wiffen 7:40.94-gyel.