Kiemelték: az első hat hónapban 980 terajoule hőt értékesítettek, amely 3 százalékkal meghaladja előző év első félévének adatát, valamint nagyobb a tervekben szereplő 949 terajoulnál.
Közölték azt is, hogy a társaság konszolidált árbevétele 64 százalékkal, 6,051 milliárd forintra nőtt az előző év azonos időszakának 3,686 milliárd forintos árbevételéhez képest. Ennek oka elsősorban a bázis időszakhoz képest lényegesen magasabb termelési és közvetett költségeket elismerő és követő hatósági hőárak következtében.
Ugyanakkor az értékesítés költségei 50 százalékkal nőttek, amit elsősorban a villamosenergia költségek emelkedése, illetve az infláció okozott. Ezenfelül az üzembehelyezett beruházások megnövekedett amortizációja is felfelé húzta a költségeket.
A társaság 1,299 milliárd forintos működési eredményt (EBIT) ért el, ami 40 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakának adatait; az EBITDA teljesítmény 2,265 milliárd forint lett, amely 31 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakának eredményét.
A jelentésben megerősítették a januári előrejelzésüket, miszerint 3950-4150 millió forintos éves EBITDA várható idén; ez összhangban van a negyedéves termelési jelentések eredményvárakozásaival.
A jelentés szerint a Miskolcon megvalósítandó új termelőkutat 2024. szeptember 30-ig tervezik rendszerbe illeszteni - összhangban a beruházás nyilvánosan bejelentett átütemezésével.
A PannErgy Nyrt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, pénteki záróáruk 1270 forint volt. A részvény árfolyama az utóbbi egy évben 1010 forint és 1360 forint között alakult.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!