A közlemény szerint a két kereskedelmi bank alkotta konzorcium nyílt, európai uniós közbeszerzési eljárás eredményeként nyerte el a jogot a hálózat kialakítására.
A szerződés szerint első ütemben, 2023. december közepéig 75 MFB Pont Plusz elérhetőséget, majd 2024. január közepéig újabb 81 bankfiókot készítenek fel az uniós forrású vállalati hitelprogramok közvetítésére.
A közleményben emlékeztetnek, hogy 2014-2020-as uniós pénzügyi ciklusban az országszerte elérhető MFB Pontokon a vállalkozások és a lakossági ügyfelek a lakóhelyükhöz közel intézhették a hiteligénylést már meglévő, hitelezési szakértelemmel rendelkező bankfiókokban. Az MFB és közvetítő partnerei 2016-tól több mint ezer milliárd forintot folyósítottak az MFB Pontokon keresztül.
Az új, MFB Pont Plusz elnevezésű hálózat célja továbbra is a hatékony és könnyen hozzáférhető hitelprogramok kialakítása és professzionális ügyintézése lesz. Az uniós forrásokról szóló megállapodást követően a kedvező feltételű hitelprogramok a lehető legrövidebb időn belül elérhetővé válhatnak a vállalkozások számára - írják a közleményben.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!