Franciaországban gyorsult az infláció

Gazdaság, 2023.08.31

Franciaországban a júniusi 5,1 százalékról júliusban 5,7 százalékra gyorsult az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált éves fogyasztói árindex (HICP) - a francia statisztikai hivatal csütörtökön közölt adatai szerint. Elemzők 5,4 százalékkal számoltak júliusra.

Az Insee beszámolója szerint júniussal összevetve júliusban a fogyasztói árak 1,1 százalékkal nőttek. Szakértők 0,9 százalékos növekedést becsültek a júniusi stagnálás után.

Júliusban éves összevetésben 6,8 százalékkal nőttek az energiaárak a június 3,7 százalékos emelkedést követően, miközben az élelmiszerárak növekedése már ötödik hónapja lassult, júliusban 11,1 százalékra a júniusi 12,7 százalékról. A szolgáltatások áremelkedése 2,9 százalékra mérséklődött júliusban a júniusi 3,1 százalék után.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!