György László: indulnak a 2021-27-es európai uniós programozási időszak pályázatai

Gazdaság, 2021.05.20

Felhívjuk felhasználóink figyelmét, hogy a 14:23 órakor kiadott, György László: indulnak a 2021-27-es európai uniós programozási időszak pályázatai című anyagunk 4. bekezdésének 1. és 3. mondatában leírtakat az elhangzottakhoz képest a nyilatkozó kérésére pontosítjuk. Így a mondatok helyesen:

Kiemelte: a Ginop Plusz gyorsindulás keretében j e l e n t ő s f o r r á s o k a t hirdetnek meg a k ö v e t k e z ő h ó n a p o k b a n .

Folytatódik a Magyar falu vállalkozás-újraindítási program, amellyel a kistelepülések tíz fő alatti vállalkozásait kívánják fejleszteni, akik egyenként legfeljebb 10 millió forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak.

Felhívjuk tisztelt felhasználóink figyelmét, hogy a hitelesség érdekében a javításokat hajtsák végre a felhasznált anyagon!

PONTOSÍTOTT VÁLTOZAT - György László: indulnak a 2021-27-es európai uniós programozási időszak pályázatai

Kecskemét, 2021. május 20., csütörtök (MTI) - Indulnak a 2021-27-es európai uniós programozási időszak pályázatai, és megújult a vállalkozói információs portál (VALI), újraindul a gazdaság - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön Kecskeméten, a kis-és középvállalkozásokat segítő országos szakmai roadshow idei első állomásán.

György László, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában tartott eseményen elmondta: az elmúlt 30 évben 15 évenként értek el annyi - csaknem 20 ezer - vállalkozást fejlesztési programjaikkal, mint amennyire a következő másfél évben készülnek. A vállalkozások így megerősödve, munkavállalóikat megtartva indulhatnak újra a koronavírus-járvány után - fűzte hozzá. Eddig akár napokig is tarthatott eligazodni a kedvezményes hitelek, támogatások, képzések és tanácsadók között, míg a megújult vállalkozói információs portál (VALI) segítségével ez az idő lényegesen csökkent, "mindössze három kattintásra rövidült" - jegyezte meg.

Szólt arról, hogy az elkészült kkv-stratégia célja a magyar vállalkozások fejlődésének segítése, hogy minél több munkavállalót tudjanak foglalkoztatni és hogy nemzetközi téren is versenyképesek legyenek.

Kiemelte: a Ginop Plusz gyorsindulás keretében jelentős forrásokat hirdetnek meg a következő hónapokban. Példaként említette, hogy a tervek szerint 200 milliárd forintos keretösszegű Technológiaváltó támogatási programban benyújtott pályázatok elbírálása legfeljebb 45-60 napig tart. Folytatódik, a Magyar falu vállalkozás-újraindítási program, amellyel a kistelepülések tíz fő alatti vállalkozásait kívánják fejleszteni, akik egyenként legfeljebb 10 millió forint vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak. A vállalkozásfejlesztésre irányuló egyéb programokról a későbbiekben is lesz tájékoztatás - közölte.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy 2021 első negyedévében már Magyarországon volt a negyedik legnagyobb GDP-növekedés az Európai Unióban, negyedéves alapon. A magyar foglalkoztatási ráta elérte a V3-ak szintjét és meghaladta az európai uniós átlagot - közölte. Elmondta továbbá, hogy 2010 óta a bruttó államadósság mértéke jelentősen elmaradt az uniós országok átlagától, és ezen a Covid-válság sem változtatott. Az államtitkár szerint a gazdaság újraindításának időzítésétől függően a GDP 4 és 6 százalék közötti mértékben bővülhet idén, de a meglepetést okozó első negyedéves adat miatt vannak, akik 6-7 százalékos növekedést várnak.

Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az eseményen arról beszélt, hogy a pandémiás helyzet kezdetén a kormányzat és a kamara elkezdett együtt gondolkozni a gazdaság, a cégek működésének segítése érdekében. Ennek eredménye ma már látható, egy viszonylagos gyors visszaállás következett be, az első negyedéves számok már jelentősebb növekedésről tanúskodnak - mondta. A gyorsan hozott intézkedések között említette a hitel- és kamatmoratóriumot, a munkahelyek megtartását célzóakat. Kiemelte: a kamara munkatársai tanácsadást nyújtanak a nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak. A vali.hu-n is nagyon hasznos tájékoztatást találnak a vállalkozók - hívta fel a figyelmet.

A 2021-27-es időszakra vonatkozó, hamarosan megjelenő GINOP Plusz pályázatainál csökkenő adminisztratív terhekre lehet számítani, gyorsabb lesz a támogatási szerződések létrehozása, a források biztosítása - mondta.

A vállalkozókat segítő rendezvénysorozatot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a területi kamarák, és az ITM hívta életre 2019-ben, amelyen eddig több ezer vállalkozás képviselője vett részt.

A program során idén is több helyszínre - elsőként Kecskemétre, Békéscsabára - látogatnak el az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) képviselői, akik ezúttal is a vállalkozók tapasztalatait, véleményét gyűjtik össze.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!