Nagy Márton: szélesíthetik az árrésstop alá tartozó termékek körét

Gazdaság, 2025.03.26

Amennyiben más, az árrésstop alá nem tartozó termékeknél emelkedés következik be, akkor "szélesíteni fogjuk az árrésstop alá tartozó termékeknek a körét" - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalon közzétett videójában szerdán.

Nagy Márton sajtótájékoztatója az üzemanyagárakat érintő kormányzati döntésekről
A tárcavezető arra a felvetésre, hogy hogyan hatott az árcsökkenés az egyes élelmiszerekre, és mennyivel vásárolhatnak olcsóbban a családok, azt felelte: az átlagos árcsökkenés 17,7 százalék ennél az 1000 terméknél, 874 termék ára csökkent.


Vannak kimagasló esések az árakban, például a sertészsír ára közel 31 százalékkal zuhant. A 12 százalékos zsírtartalmú tejfölnél 27 százalékos csökkenés volt.

Példaként említette a margarint 25 százalékos, a réteslisztet 22 százalékos, és a finomlisztet 20,6 százalékos csökkenéssel.

A kérdésre, hogy mire lehet számítani a következőkben, és folytatódhat ez a mérséklődés, azt mondta: a nagy csökkenés már lejátszódott, hiszen az árrésstop úgy működik, hogy a bejelentés után azonnal hat. Erre a boltok nagy része már március 17-től átállt.
Hozzátette: azt figyelik, hogy tartják ezeket az alacsony árakat, illetve más termékeknél, amik nem tartoznak az árrésstop alá, ott nem következik-e be emelkedés.

"Ha igen, akkor szélesíteni fogjuk az árrésstop alá tartozó termékeknek a körét" - jelentette ki.

Fotó: MTI/Archív
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!