Több mint 1,5 milliárd forintos fejlesztési támogatást nyert el Békéscsaba

Gazdaság, 2025.07.30

Több mint 1,5 milliárd forint uniós fejlesztési támogatást nyert el Békéscsaba - közölte a Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. szerdán az MTI-vel.

Közleményükben azt írták, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből elnyert 1,62 milliárd forintból Békéscsaba belterületi zöldinfrastruktúrájának és közösségi tereinek komplex fejlesztése zajlik majd 11 helyszínen. Cél, hogy a lehető legtöbb célcsoport találja meg a szabadidő aktív eltöltésének lehetőségét.

A projekt során újítanak fel sportpályát; építenek fitneszparkot és játszóteret; rekonstruálnak útfelületet, járdát, közterületi térburkolatot és parkolóburkolatot; bővítenek kutyafuttatót; fákat és egyéb dísznövényzetet, valamint utcabútorzatot telepítenek. Emellett térvilágítást is építenek ki, és térfigyelő kamerarendszert helyeznek el.

A beruházás a tervek szerint 2028. március végéig valósul meg - írták.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!