Új gyártócsarnokot épített a szigetvári GLT Delta Kft.

Gazdaság, 2025.04.09

Közel egymilliárd forintos beruházással új gyártócsarnokot épített az épületgépészeti kivitelezéssel foglalkozó szigetvári GLT Delta Kft. - közölte a társaság az MTI-vel.

A magyar családi tulajdonban lévő társaság közleménye szerint a Magyar Multi Program 461 millió forintos támogatásával megvalósuló, 930 millió forintos zöldmezős beruházás keretében mintegy 1800 négyzetméter alapterületű gyártócsarnok épült, amelyben hűtőközpontok, sprinkler központok, konténer energiaközpontok és csőhálózatok előregyártását végzik a jövőben.

A geotermikus alapú hőszivattyús fűtési-hűtési rendszerrel klimatizált épület magában foglal egy nagy kapacitású festőkabint, egy 5 T teherbírású híddarut, valamint korszerű fémmegmunkáló berendezéseket.
Az MTI érdeklődésére közölték: az új csarnok a felszereltségéből adódóan alkalmas jóval nagyobb terjedelmű és súlyú alkatrészek gyártására, amely megteremti a komoly piacbővítés lehetőségét a cég számára.

A társaság reményei szerint a kapacitás növekedése bővíteni fogja a megrendelői kört a hazai és a külföldi piacon egyaránt.

Az elsősorban klíma- és szellőzéstechnika, hűtés- fűtés, gáz- és vízellátási, valamint sprinkler tűzoltó rendszerek telepítésével foglalkozó cég az elmúlt években nagy számban gyártott hűtő- és hőközpontokat, amelyeket precíziós előregyártás után állított össze a megrendelőnél.

A cég komplex 3D lézerszkennelési, tervezési, gyártási és kivitelezési folyamatot dolgozott ki, amelynek alkalmazásával az építkezések helyszíni kivitelezési ideje akár nyolcvan százalékkal is csökkenthető, miközben a minőség emelkedik, a költségek pedig optimalizálhatók.

Az előregyártási tevékenység minőségét és kapacitását az új csarnok használatba vételével tudják növelni - közölték.

A több mint három évtizede működő, nagyobb részben belföldre termelő társaság a nyilvános cégadatok szerint 2023-ban 2,589 milliárd forint nettó árbevétel mellett 157 millió forint adózott eredményt ért el.

Egy évvel korábban 2,285 milliárd forint bevételt szerzett és 240 millió forint profitot termelt. A társaság közlése szerint a 2024. évi árbevétel megközelítette a 3 milliárd forintot. A GLT Delta Kft. mintegy száz főt foglalkoztat.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!