Új mérföldkőhöz ért a Mol csoport a fenntartható műanyaghulladék-kezelésben

Gazdaság, 2024.06.05

Megkapta a Mol csoport a Nemzetközi fenntarthatósági és szén-dioxid-kibocsátási tanúsítványt (ISCC Plus) a tiszaújvárosi Mol Petrolkémia telephelyén induló kémiai újrahasznosítási tevékenységéhez. A tanúsítvány lehetővé teszi, hogy a vállalat átfogó értékláncot hozzon létre, amely magában foglalja a műanyaghulladék teljes életciklusát - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint az értéklánc a MOHU tevékenységével kezdődik. A MOHU kulcsszerepet játszik a műanyaghulladék összegyűjtésében és értékes erőforrássá történő átalakításában.

A vállalat elkötelezett az uniós célok elérése mellett, és a hazai újrahasznosítási arány jelentős növelését tűzte ki célul, a jelenlegi 32-ről 65 százalékra - ismertették.

A közlemény idézi Császár Pétert, a Mol csoport Vegyianyagok ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: a kémiai újrahasznosítás innovatív megoldást kínál a növekvő műanyaghulladék kezelésére, különösen azoknál az anyagoknál, amelyeket hagyományos mechanikai újrahasznosítással nem lehet feldolgozni.

A Mol csoport még idén szeretné elkezdeni a próbagyártást, amelynek célja a vállalat termékportfóliójának bővítése kémiailag újrahasznosított polimerekből készült típusokkal.

A Mol közleményében jelezte azt is, hogy középtávú tervei között szerepel egy 40 ezer tonna kapacitású pirolízis üzem felépítése Tiszaújvárosban. A tervezett beruházás is alátámasztja a vállalat elkötelezettségét a műanyagipar fenntarthatóbb jövője mellett - hangsúlyozták.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!