Először haladta meg a 30-on túl gyereket várók száma a huszonévesekét Angliában

IT/Tudomány, 2019.04.16

A feljegyzések kezdete óta először haladta meg a 30-as éveikben gyereket várók száma a náluk fiatalabbakét Angliában és Walesben - írta a The Guardian online kiadása.

Emellett a 40 felett gyereket várók száma több mint kétszeresére nőtt 1990 óta a brit statisztikai hivatal (ONS) legfrissebb adatai alapján.

A kismamák életkorának emelkedését az oktatásban és a munkában töltött több idővel, valamint a gyereknevelés költségeinek emelkedésével magyarázza az ONS.

A friss adatok a 2017-es év angliai és walesi várandósságaira vonatkoznak. Az anya életkorát 1990 óta rögzítik.

Az ONS szerint 2017-ben a húszas éveikben járó nők közül 395 856-an, a harmincévesek vagy annál idősebbek közül 398 284-en vártak gyereket.

Az idősebb kismamák számának emelkedésével párhuzamosan az eddig mért legalacsonyabbra esett vissza a 25 éves vagy annál fiatalabb korban babát várók száma.

Az egyetlen korcsoport, amelynek terhességi rátája második éve növekszik, a negyvenéves vagy annál idősebb kismamáké.

"A megélhetés magasabb költségei, a fiatalon nehezen vállalható jelzáloghitel, a családalapítás csökkenő kényszere vagy vágya lehetnek az okok, melyek miatt a nők tovább várnak gyerekre" - mutatott rá Natika H. Halil, az FPA szexuális egészséggel foglalkozó jótékonysági szervezet vezetője.

A 18 évesnél fiatalabb várandósok aránya tizedik éve csökken, ennek lehetséges okai a szexualitás és a párkapcsolat javuló oktatása, a fogamzásgátlókhoz való jobb hozzájutás és a lányok növekvő részvétele a felsőoktatásban - mondta Kathryn Littleboy, az ONS statisztikusa.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!