Akácos égett Kecskemét külterületén

Kék hírek, 2025.08.28

Tűz ütött ki Kecskemét és Nyárlőrinc között, körülbelül három hektáron akácerdő, illetve annak aljnövényzete égett.

A tűzhöz nagy erőkkel vonultak a vármegyeszékhely hivatásos tűzoltói, mellettük a kiskunfélegyházi vízszállítót, illetve a Bács-Kiskun vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is a helyszínre riasztották. A rajok több vízsugárral, kéziszerszámokkal előbb körülhatárolták, majd eloltották a tüzet. A munkában civilek is részt vettek, egy erőgép pedig körbetárcsázta a területet. A rajok az utómunkálatokat végzik. A helyszínre mentő is érkezett.
(BM OKF)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!