A tájékoztatás szerint a gyanúsított csütörtökön három elektronikus levelezési címre - volt gimnáziumának, az Országos Rendőr-főkapitányságnak, és a Terrorelhárítási Központnak - fenyegető tartalmú leveleket küldött. Írásaiban úgy fogalmazott, hogy 2025. április 2-án támadást tervez elkövetni volt iskolája ellen. A gyanúsított a levélben részletesen kifejtette, hogy milyen különböző módokon kívánja a budapesti gimnáziumban tartózkodókat bántalmazni és megölni.
A törvényszék közleménye szerint a gyanúsított azt írta egykori iskolájának, illetve a Magyar Államnak, hogy nagy mennyiségű pénzért cserébe felhagy tervezett cselekményével. A magyar kormány egyik tagjának - egy országgyűlési képviselőnek - és az Országgyűlés elnökének leváltását is követelte, és azzal fenyegetőzött, hogy amennyiben leváltásuk elmarad, túszul ejti, és megöli őket.
A Fővárosi Törvényszék közleményében tudatta azt is, hogy mivel az ügyben a nyomozás még kezdeti szakaszban van, a cselekmény teljes körű bizonyításához a gyanúsított online jelenlétének feltárása, vizsgálata és elemzése, gimnáziumi iratainak, illetve igazságügyi elmeorvosi szakértői vélemény beszerzése, valamint folytatólagos gyanúsítotti kihallgatás szükséges.
Kiemelték: feltehető, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén a még azonosítás és vizsgálat, illetve elemzés alatt álló online jelenlétét hozzáférhetetlenné tenné, ezzel a bizonyítást megnehezítené vagy veszélyeztetné. Fennáll a lehetősége továbbá annak, hogy a terhelt újabb fenyegetést intéz közintézmények felé vagy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követ el.
Mindezek alapján az ügyészi indítvány szerint a letartóztatása indokolt - hangsúlyozták.
Az ülésen a terhelt beismerte és megbánta tettét. Bár pszichés betegséggel küzd, a belátási képessége nem korlátozott, azonban beilleszkedési zavarai vannak. Tettét azzal magyarázta, hogy a korábbi gimnáziumi osztálytársai betegsége miatt többször bántalmazták és kiközösítették - közölte a törvényszék.
A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója a letartóztatásról szóló döntést az ügyészi indítvánnyal egyetértve hozta meg, helyszínéül pedig az IMEI-t a terhelt esetlegesen fennálló pszichés betegségére tekintettel jelölte ki.
A döntést az ügyész és a gyanúsított tudomásul vette, a védő enyhébb kényszerintézkedés - bűnügyi felügyelet - érdekében nyújtott be fellebbezést, így a végzés nem végleges, de végrehajtható - áll a Budapest Környéki Törvényszék közleményében.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!