Drog okozhatta egy nő halálát Versenden, több dílert vettek őrizetbe
Kék hírek, 2024.12.12
(MTI) - Kábítószer okozhatta egy nő halálát Versenden, az ügyben hét drogdílert fogtak el, egyikük ellen halált okozó testi sértés gyanúja miatt is eljárást indítottak - közölte a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön a police.hu oldalon.
A nyomozók szerdán és csütörtökön öt férfit és két nőt fogtak el, akiket azzal gyanúsítanak, hogy az elmúlt másfél évben kábítószert árultak Versenden. A kábítószer-kereskedők lakásában drog terjesztéséhez szükséges eszközöket találtak, de fűrészgépet, fűkaszát és fúrógépet is lefoglaltak, mivel ezek arra utalnak, hogy a vásárlók gyakran lopott tárgyakkal fizettek a drogért. A dílerek közül egy 27 éves nőt azzal is gyanúsítanak, hogy olyan drogot árult, amelyet előzetesen "mérgező anyaggal ütött fel", majd eladta azt a 34 éves későbbi áldozatnak.
A kábítószer-kereskedelem gyanúját erősíti, hogy a gyanúsított nő melltartójából nagyobb összegű pénz került elő, túlnyomó részben 500-as, 1000-es és 2000-es címletekben, amelyek megfelelnek a kiadagolt drog ellenértékének.
A rendőrök kihallgatták, majd őrizetbe vették a gyanúsítottakat, és kezdeményezték letartóztatásukat. Hat ember ellen kábítószer-kereskedelem miatt, míg a 27 éves nővel szemben halált okozó testi sértés miatt is indult eljárás.
A gyanúsítottak fogyasztói körének feltérképezése és elszámoltatása jelenleg is tart - olvasható a közleményben.
(MTI)
Ha teheti, kérjük támogasson minket!
Támogassa a valóban minden párttól és önkormányzattól független
vidéki újságírást. Minden támogatást köszönünk, amelyet
portálunk tartalmának fejlesztésére fordítunk.
Véleménye van? Szóljon hozzá!