Eljárást indított étrendkiegészítőket forgalmazó és értékesítő cégekkel szemben a versenyhivatal

Kék hírek, 2026.04.21

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a hollandiai iHerb Netherlands BV-vel és amerikai anyavállalatával, az iHerb LLC-vel szemben, mert a versenyhatóság feltételezése szerint a cégek egyebek mellett jogszerűtlenül alkalmaznak egészségre vonatkozó, valamint gyógyhatást tulajdonító állításokat termékeik reklámozása során.

A GVH keddi közleménye szerint a vállalkozások, valószínűsíthetően 2024 novemberétől kezdve, egyes étrendkiegészítőik és élelmiszer-termékeik népszerűsítésekor olyan egészégre vonatkozó állításokat alkalmaznak, amelyek megszegik az ágazati előírásokat, amelyek a termékeiknek emberi betegségek megelőzésére, kezelésére vagy gyógyítására vonatkozó állításokat tulajdonítanak, valamint azt a benyomást keltik, hogy azokat jogszerűen értékesítik, bár a kérdéses termékek étrendkiegészítőnek minősülnek és az előírások ellenére nem történt meg bejelentésük a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központhoz.

A versenyhatóság emellett észlelte, hogy a cégek kereskedelmi kommunikációja valószínűsíthetően nem felel meg a szakmai gondosság követelményének, mert a kommunikáció kialakítása, közzététele és ellenőrzése nem a megfelelő jogrenden, valamint nem ellenőrzött gépi fordításokon alapul. Az eljárás alá vont vállalkozások így megtéveszthetik a fogyasztókat.

A versenyhivatal közölte: a versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozások a jogsértést elkövették. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés bizonyítására irányul - írták.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!