A vádirat szerint a nő élettársával és hét kiskorú gyermekével, nehéz anyagi körülmények között élt egy baranyai faluban. A háztartással és a gyermekek gondozásával járó minden feladatot egyedül, családi segítő támogatás nélkül látta el.
Miután nyolcadik gyermekével 2025 májusában várandós lett, a családtagjaitól való félelmében terhességét eltitkolta, orvoshoz nem ment. A védőnő számára is csak idén januárban derült ki a terhessége, azonban a terhesgondozásban ezt követően sem volt együttműködő.
A nő végül lakásukban életképes gyermeket szült februárban, azonban ellátás nélkül hagyta őt, egy pokrócba csomagolta, tornazsákba tette, majd a egy szekrénybe rejtette, ahol a csecsemő elhunyt.
A nő cselekménye tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megállapítására alkalmas - közölte a Baranya Vármegyei Főügyészség.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!