Kisebb tűz volt egy esztergomi oktatási intézményben

Kék hírek, 2026.05.22

Tűz keletkezett egy oktatási intézmény alagsorában, Esztergomban, a Wesselényi Miklós utcában.

A gázvezeték sérült meg, és a kiáramló gáz gyulladt meg. Az esztergomi és a nyergesújfalui hivatásos tűzoltók egy porral oltó készülékkel eloltották a lángokat. A helyszínre érkeztek a bajnai hivatásos tűzoltók is. A rajok lehűtötték, valamint hőkamerával átvizsgálták a vezeték környezetét. A munkálatokat a Komárom-Esztergom vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja. Az épületet mintegy százötven ember hagyta el a tűz miatt. Az érintett vezetékszakaszt a szolgáltató elzárta.
(BM OKF)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!