ORFK: ukrán nyelvű bombafenyegetést kapott hét iskola és kilenc közintézmény

Kék hírek, 2026.01.30

Ukrán nyelvű bombafenyegetést tartalmazó e-mail érkezett pénteken ezidáig hét oktatási intézménybe és kilenc közintézménybe - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata a rendőrség honlapján.

Ukrán-nyelvű-bombafenyegetések
"A rendőrség minden szükséges intézkedést megtesz" - írták, arra kérve mindenkit, hogy ha ilyen küldeményt kap, akkor értesítse a hatóságot, és a rendőrség utasításai szerint járjon el.

Korábban a hajdú-bihari rendőr-főkapitányság számolt be arról, hogy több iskola is fenyegető e-mailt kapott a vármegyében. A rendőrség terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntettének gyanúja miatt rendelt el nyomozást.

Hozzátették, hogy valószínűleg egy helyről származó, fenyegető elektronikus levelek érkeztek több hajdú-bihari oktatási intézménybe.

Nyomozást rendeltek el és az épületeket átvizsgálják - közölték akkor, kiemelve, hogy a rendőrök eddig nem találtak robbanószert, illetve robbantásra alkalmas eszközt az iskolák területén.
Debrecen önkormányzata azt közölte: a leghatározottabban elítéli a hajdú-bihari nevelési, oktatási intézmények bármiféle támadással való fenyegetését.

A polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint a problémáról értesülve azonnal felvették a kapcsolatot a városban működő nevelési, oktatási intézmények fenntartóival, arra kérve őket, hogy ha intézményüket fenyegetés éri, akkor haladéktalanul tegyenek meg minden szükséges intézkedést, és értesítsék a hatóságokat.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!