Orvvadászokat fogtak el a tapolcai rendőrök

Kék hírek, 2023.12.06

Hónapokon keresztül engedély nélkül vadászó két férfit fogtak el a tapolcai rendőrök - közölte a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán a police.hu-n.

Azt írták, december 4-én intézkedtek a 49 és 59 éves férfiakkal szemben, akik Sümegen a Fehérkő Vadásztársaság területén vadásztak jogosultság nélkül.
A tájékoztatás szerint a nyomozók felkérésére a Terrorelhárítási Központ műveleti egysége fogta el a fiatalabb férfit Sümegen, idősebb társát pedig Tapolcán.

A két férfit előállították a Tapolcai Rendőrkapitányságra, orvvadászat gyanúja miatt kihallgatták őket, a 49 éves férfit pedig őrizetbe is vették.

A gyanúsítottak sümegi és tapolcai ingatlanjaiban, valamint járműveiben tartott kutatás során fegyverek, lőszerek, íjak és nyílvesszők, hangtompítók, éjjellátók, puskára szerelhető távcsövek és további eszközök is előkerültek, amelyeket a nyomozók lefoglaltak.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!