Pénzbüntetésre ítéltek két orvost és egy hozzátartozót vesztegetés miatt Miskolcon

Kék hírek, 2026.06.23

Nem jogerősen pénzbüntetésre ítélte a Miskolci Törvényszék azt a két orvost és egy hozzátartozót, akik egy térdprotézis-műtéthez kapcsolódó vesztegetési ügyben érintettek – közölte a törvényszék kedden az MTI-vel.

A törvényszék által megállapított tényállás szerint egy nő édesanyja térdprotézis-műtétének mielőbbi elvégzése érdekében vette fel a kapcsolatot a megyei kórház vezetői feladatait ellátó orvossal 2022 tavaszán, aki megszervezte a találkozót a műtétet később elvégző osztályvezető főorvossal. A nő a beavatkozást megelőzően mindkét orvosnak pénzt adott át, majd a műtét után egy taxisofőr közreműködésével további összeget juttatott el az operáló orvosnak.

A bíróság megállapítása szerint az osztályvezető főorvos összesen 300 ezer, a másik orvos pedig 200 ezer forint jogtalan előnyt fogadott el a műtéttel összefüggésben.

A Miskolci Törvényszék az operáló orvost folytatólagosan elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettében, a másik orvost vesztegetés elfogadásának bűntettében mondta ki bűnösnek, és mindkettőjüket 1,5 millió forint pénzbüntetéssel sújtotta.

A pénzt átadó nőt 2 millió forint pénzbüntetésre ítélték, míg édesanyját és a közvetítőként eljáró taxisofőrt egy évre próbára bocsátották. A két orvossal szemben a bíróság vagyonelkobzást is elrendelt a kapott összegek erejéig.

A törvényszék közölte, a döntés meghozatalakor figyelembe vette egyebek mellett a paraszolvencia korábbi elterjedtségét, a vádlottak szakmai szerepét és a cselekmény alkalmi jellegét, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ezek a körülmények nem mentesítik őket a jogszabályok betartása alól.

Az ítélet ellen az ügyész, valamint a negyedrendű, a műtéten átesett vádlott kivételével valamennyi vádlott és védője fellebbezett, így az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtábla előtt folytatódik.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!