A közlemény szerint három éven keresztül végezte közúti árufuvarozási tevékenységét a vállalkozó, aki a saját, és felesége irányítása alá tartozó szállítási cégek teherautóin ideiglenes próbarendszámokat helyezett el.
A házaspár azt remélte, hogy a járműveikre szerelt próbarendszámok miatt nem tudják azokat azonosítani a hatóságok - tették hozzá.
A jogosulatlan úthasználatért kiszabott közigazgatási bírság elkerülése érdekében az ideiglenes próbarendszámokat szándékosan azt követően is használták mintegy tucatnyi járművön, hogy azokat az illetékes Járási Hivatal visszavonta, vagy azok érvényességi ideje lejárt - írták.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján, "sokrendbeli sorozat-normaszegés ügyében elrendelt nyomozásban" a NAV Közép-magyarországi, Dél-dunántúli és Dél-alföldi nyomozói, revizorok, adatmentők és járőrök vettek részt; csaknem 20 helyszínen hajtottak végre kutatásokat, foglaltak le bizonyítási eszközöket, több mint tíz embert tanúként hallgattak ki, míg a házaspárt az ügy gyanúsítottjaiként előállították.
Mivel az útdíjból származó bevétel és a bírság egyaránt közvetlen költségvetési bevételnek minősül, a házaspár által be nem fizetett csaknem 50 millió forint költségvetési hiányt jelent.
A hiány megtérülése érdekében a pénzügyőrök lefoglalták a férj és feleség készpénzét, olasz luxusautóikat és zárolták a bankszámláikat - áll a közleményben.
(MTI)
Címkék
bűncselekmény
csalás
Véleménye van? Szóljon hozzá!