Az iskolai dolgozó - miután vitába keveredett az iskola vezetésével - tavaly augusztusban a tantestületi gyűlésen részt vevőkre nyitott tüzet, agyonlőtte az iskola igazgatóját, annak titkárát és egy tanárt, majd megpróbált önmagával is végezni, és maga is súlyosan megsebesült.
A bihaci bíróság a kiszabható 45-ből 42 évi szabadságvesztést rótt ki az elkövetőre. Az ítélet elsőfokú, fellebbezés nyújtható be ellene.
A nyugat-balkáni országokban nem jellemzőek az iskolai támadások, de az utóbbi években Szerbiában és Bosznia-Hercegovinában is történt hasonló tragédia. A kilencvenes évek délszláv háborúi után rengeteg fegyver maradt a lakosságnál illegálisan.
Fotó: Illusztráció
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!