Szén-monoxid-szivárgás miatt kiürítettek egy kollégiumot Lőrinciben

Kék hírek, 2026.03.25

Bejelzett a folyosói szén-monoxid-érzékelő Lőrinciben, a Kastélykerti utcában lévő kollégiumban.

Az épületet tizennyolc gyermek és egy nevelő hagyta el, ők egy másik épületrészbe mentek át, rosszullétre nem panaszkodtak. A hatvani hivatásos tűzoltók légzésvédelem mellett méréseket végeztek. A műszer adatai szerint már a lépcsőházban magas volt a szén-monoxid-koncentrációja, az érték a kazánház felé haladva egyre emelkedett. Kiderült, hogy a gázkazánhoz csatlakoztatott kémény szétcsúszott, ez okozta a problémát. A kazán leállításakor rögtön csökkenni kezdett a mérgező gáz koncentrációja.
(BM OKF)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!