Azt írták: az ügy elsőrendű vádlottja 2015-ben ismerkedett meg a másodrendű vádlottal, akit erőszakos cselekményekkel, köztük emberek megverésével és egy családi ház felgyújtásával is megbízott alkalmanként 500-1000 euróért, 2016-ban pedig ismerőse és annak barátnője megölésére kérte fel.
Az elsőrendű vádlott korábban együtt töltötte börtönbüntetését az áldozattal, szabadulásuk után a bizalmasa lett, intézte az üzleti és a hétköznapi ügyeit, meghatalmazása volt cégének ügyvitelére.
A férfi az ismerőse és a gyakran nála tartózkodó párja megölését, valamint a vagyonának megszerzését azután határozta el, hogy megtudta, ismerőse nem vonult be a börtönbe egy újabb szabadságvesztés letöltésére, hanem lakást bérelt a XIII. kerületi lakóparkban, a bujkálása költségeit jelentős mennyiségű készpénzzel és 2 kilogramm befektetési aranytömbbel kívánta fedezni.
A gyilkosok 2016. február 11-én a férfit és a nőt a Marina-parti bérelt lakásban fejbe lőtték, a holttesteket a másodrendű vádlott feldarabolta, egy sporttáskába csomagolta, amit egy Budapesthez közeli település erdős részén elásott.
A bűntettel megszerzett zsákmányból az elsőrendűé lett a készpénz és az arany egy része, valamint az áldozat 10 személygépkocsija, amelyből többet társa közreműködésével értékesített, egy járművet a másodrendű vádlott élettársa, egyet az apja kapott meg. A másodrendű vádlott 2 aranytömböt kapott, ezeket az élettársa 10 millió forintért eladta egy kereskedőnek.
A törvényszék a gyilkosokat a váddal megegyezően súlyos testi sértésben, jelentős kárt okozó rongálás kísérletében, továbbá előre kitervelten, nyereségvágyból, több ember sérelmére elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek, a másodrendű vádlott élettársát pénzmosás miatt marasztalta el, és másfél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.
A bíróság a három vádlottal szemben több mint 110 millió forint vagyonelkobzást rendelt el, emellett a két férfit kötelezte az eljárás során eddig felmerült 36 millió forintot meghaladó bűnügyi költség viselésére is.
A törvényszék közleménye szerint Polencsik Eszter bíró az emberölés elkövetőinek a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből való kizárását azzal indokolta, hogy a cselekmény kiemelkedő tárgyi súlyú, többszörösen is súlyosabban minősülő, egyike a soha el nem évülő bűncselekményeknek, és a vádlottak nem érdemesek arra, hogy visszakerüljenek a társadalomba.
A másodrendű vádlott más ügyben jelenleg is életfogytig tartó fegyházbüntetését tölti, és ellene további büntetőeljárás is folyamatban van.
A társadalom felé is fontos üzenet, hogy "egy ilyen cselekményt súlyos büntetés nélkül nem lehet megúszni" - idézte a bírót a törvényszék.
Az ügyész az ítéletet tudomásul vette, a vádlottak és a védőik fellebbeztek ellene, így az ügy másdodfokon, a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!