Több mint harmincöt hektáron van tűz Acsádnál

Kék hírek, 2026.06.27

Learatott és még lábon álló gabona égett le nagyjából harmincöt hektáron Acsád külterületén.

A lángok egy akácost is elértek, annak aljnövényzetét gyújtották meg. Szombathelyi, kapuvári, sopronkövesdi, soproni, ajkai, körmendi és zalaegerszegi hivatásos, csepregi önkormányzati, valamint szombathelyi, büki, kőszegszerdahelyi és horvátzsidányi önkéntes tűzoltókat riasztottak a helyszínre. A tűzoltók, helyi civilekkel kiegészülve kilenc vízsugárral, puttonyfecskendőkkel és kéziszerszámokkal avatkoznak be. Az oltóvíz biztosításába a vízszállítók mellett lajtos kocsik is részt vesznek, erőgépek pedig védőszántást készítettek.
(BM OKF)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!