A bíróságnak az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írták, hogy társtettesként, jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek a csütörtöki tárgyaláson az 50-60 éves férfiakat.
A legenyhébb szabadságvesztés-büntetést, 3 év 6 hónap börtönt a harmadrendű vádlott, míg a legsúlyosabbat, 8-8 évet az első- és a negyedrendű vádlott kapta; ezt előbbinek börtönben, utóbbinak fegyházban kell letöltenie.
Az elsőrendű vádlottnak még 3 millió 600 ezer forint pénzbüntetést is meg kell fizetnie. A másodrendű vádlott 6 év 8 hónap fegyházat, míg az ötödrendű 5 év börtönt kapott.
A bíróság emellett több tíz millió forint készpénzre, számos műszaki cikkre, ékszerre és ingatlanok sorára rendelt el vagyonelkobzást - írták.
A döntés nem jogerős. Az ügyészség, valamint az elsőrendű vádlott és védője három munkanapot tartott fenn a fellebbezés eldöntésére, a többi vádlott és védőik már bejelentették fellebbezésüket.
Az ügy másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik - olvasható a közleményben.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!