Tűz ütött ki egy hulladékfeldolgozó-telepen Nagykanizsánál

Kék hírek, 2026.04.25

Elhúzódó oltási munkálatokra kell számítani Nagykanizsánál, a 61-es főút mellett, ahol tűz ütött ki a hulladéklerakóban szombaton - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.

A bagolai városrészben található telepen 400 négyzetméteren ég a szemét. A legfrissebb információk szerint a nagykanizsai, a letenyei, a zalakarosi és a pacsai hivatásos tűzoltók a Zala vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett már öt habsugárral fékezik a lángokat.

A tűz oltását nagykanizsai, zalaegerszegi és nagyatádi vízszállítók is segítik, valamint egy munkagép is érkezett a helyszínre.

Mobil laborral is folyamatos méréseket végeznek, de elhúzódó oltási munkálatokra kell számítani - írták.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!