Tájékoztatásuk szerint az elkövető hosszú időn át ügyészként, majd főügyészségi ügyész beosztásban dolgozott, 2015-től ügyvédként tevékenykedett és viszonyt kezdett egy hölggyel, akit később alkalmazottként foglalkoztatott.
Még ügyészi munkakörben a szlovák rendőr-főkapitányság adó- és biztosítási csalás miatt indított eljárásában ő látta el az eljárás koordinálását és tudomására jutott, hogy a szlovák hatóság nőismerőse és annak élettársa tanúkihallgatását is kérte.
A férfi ennek tudatában a tanúk által előzetesen meg nem ismerhető kérdéseket lefényképezte és bemutatta a párnak, valamint felkészítette őket a számukra nem terhelő válaszokra.
Szintén ügyészként nyomozásfelügyeleti tevékenységet végzett egy adócsalás miatt indított ügyben, majd a testülettől leszámolva az eljárás egyik vádlottja mellett szakmai tanácsdói felkérést fogadott el és azt ígérte, hogy számára kedvező ítéletet tud elintézni.
A közreműködésért 700 ezer forintot vett át, melyen az alkalmazásában álló hölggyel osztoztak.
A Tatabányai Törvényszék előkészítő ülésén az ügyvédet hivatali visszaélés és üzérkedés büntette miatt 1 év - 3 év próbaidőre felfüggesztett - börtönbüntetésre, 700 ezer forint pénzbüntetésre, és 5 év jogi végzettséghez kötött foglalkozástól eltiltásra ítélte, valamint 490 ezer forint vagyonelkobzást rendelt el.
Az ügyvéd hölgyismerősét bűnsegédként elkövetett befolyással üzérkedés miatt 200 ezer forint pénzbüntetésre és 210 ezer forint vagyonelkobzásra, a vesztegetést elkövető személyt befolyás vásárlása miatt félmillió forint pénzbüntetésre ítélték.
Az ügyvédet a bíróság előzetes mentesítésben részesítette a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól, azonban az ügyész ez ellen fellebbezést jelentett be, így az ítélet nem jogerős. A másik két vádlott esetében az ítélet jogerőre emelkedett.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!