Vádat emeltek egy polgárőröket bántalmazó férfi ellen Heves vármegyében

Kék hírek, 2025.02.20

A Füzesabonyi Járási Ügyészség vádat emelt egy polgárőröket bántalmazó férfi ellen - közölte a Heves Vármegyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője csütörtökön az MTI - vel.

Gubala Ádám Miklós tájékoztatása szerint a férfi tavaly halottak napján egy Heves vármegyei településen, a temető közelében az utcán ittasan ordibált. A helyi polgárőr egyesület három tagja rendre intette, ő azonban nem tett eleget a felszólításnak, sőt többször ököllel megütötte, valamint megrúgta a láthatósági mellényt és jelvényt viselő polgárőröket, akik közül ketten könnyebben megsérültek.

A vádlottat végül a helyszínre érkező hozzátartozói vitték haza - tette hozzá a helyettes szóvivő. Jelezte: az ügyészség a bűnügyi felügyeletben lévő férfit közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettével és könnyű testi sértés vétségével vádolja, vele szemben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását javasolta a bíróságnak.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!