A franciaországi Lyonban nyitva hagytak egy parkot éjszakára, hogy a lakosok hűvös helyen aludhassanak

Külföld hírek, 2025.08.14

Nyitva maradt két egymást követő éjszaka egy park a közép-franciaországi Lyonban azért, hogy a kánikulában a lakosok hűvös helyen aludhassanak.

A hét elején Franciaország szinte teljes területét elérte a rekordhőmérsékleteket megdöntő történelmi hőhullám. Az ország második legnagyobb városának hetedik kerületben található Blandan park a kerület polgármesterének döntése alapján maradt nyitva keddtől csütörtökig éjszaka is.

"A park éjszaka hűvös" - mondta Fanny Dubot, a Zöld párti polgármester a Le Progres című regionális napilap szerint. "Ez alternatívát jelent a nagyon meleg lakásokkal szemben, ahol éjszaka sem lehet lecsökkenteni a hőmérsékletet" - tette hozzá.

A kezdeményezést eredetileg csak egy éjszakára tervezte az önkormányzat. Mivel azonban a hőségriadót csütörtök reggelig meghosszabbította a meteorológiai szolgálat, egy éjszakával meghosszabbították az intézkedést. Az elmúlt napokban a hőmérséklet Lyonban nappal meghaladta a 40 Celsius-fokot.

Csütörtökön már egyetlen francia megyében sem volt érvényben a legmagasabb fokú riasztás a hőhullám miatt, de a hőmérséklet még mindenhol 30 Celsius-fok fölé emelkedett. Az előrejelzések szerint a hőmérséklet fokozatosan csökken az országban, de a hőhullám néhány nap múlva újra erőre kaphat.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!