Bezáratja a szentpétervári román főkonzulátust az orosz külügyminisztérium

Külföld hírek, 2026.06.25

Oroszország válaszintézkedésként nemkívánatos személynek nyilvánította a szentpétervári román főkonzult, és felfüggeszti a városban működő román főkonzulátus tevékenységét - közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium.

A tárcához aznap bekérették a moszkvai román nagykövetet, akinek átadták a döntést tartalmazó jegyzéket. A minisztérium rámutatott, hogy "ez az intézkedés választ jelent arra, hogy Bukarest minden alap nélkül visszavonta a konstancai orosz főkonzulátus működéséhez szükséges hozzájárulását, és annak vezetőjét persona non gratának nyilvánította".

Románia azt követően nyilvánította május 29-én nemkívánatos személlyé a konstancai orosz főkonzult, és záratta be az általa vezetett külképviseletet, hogy orosz drón csapódott egy galaci panelházba, két civilt - egy 53 éves anyát és 14 éves fiát - megsebesítve.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!