Az európai parlamenti képviselő a Pázmáneum polgári társulás által szervezett fórumon a hagyományos értékek megvédésének fontosságáról, illetve a felvidéki magyar érdekképviselet megerősítésének fontosságáról szólt a közelgő szlovákiai parlamenti választásokon. A politikus e mellett a közép-európai nemzetek összefogásának tétjére is rámutatott.
Gál Kinga elmondta: a mostani időkben, amikor a biztosnak hitt értékeket megkérdőjelezik a világban, amikor az európai mainstream állandóan kikezdi ezeket az értékeket, nagyon fontos kimondani, hogy ezekre az értékekre - mint a család, a közösség, a haza, Isten - mi igenis számítunk, s azt is, hogy ezekre lehet építeni, mert ezek azok, amelyek megtartanak minket és a gyermekeinket. Rámutatott: az utóbbi, viszonylag rövid időszak alatt a mostani generációk olyan megpróbáltatásoknak voltak és vannak kitéve, mint a gazdasági válság, a Covid-időszak, a háború és az infláció, amelyek mindegyikének elbizonytalanító hatása van, ezért épp most nagyon fontos az emberek biztonságérzetének megerősítése, s a biztonságot leginkább az olyan hagyományos értékek adják, mint amilyen például a család.
Gál Kinga a közelgő szlovákiai előrehozott parlamenti választások összefüggésében a közösség megtartó erejéről is szólt. Hangsúlyozta: nagyon nem mindegy, hogy milyen érdekképviselete van a felvidéki magyarságnak, hogy meglesz-e ez a megtartó erő, mert senki sem képes jobban képviselni a magyarság érdekeit, mint maga a magyarság. "Ott kell lenni minden szinten a döntéshozatalnál ahhoz, hogy a magyar közösség érdeke érvényesülni tudjon" - szögezte le Gál Kinga.
Az európai parlamenti képviselő a közép-európai összefogásról szólva a V4-es együttműködést kulcsfontosságú érdekképviseleti lehetőségnek nevezte. Azt mondta: a térségre nehezedő migrációs nyomás tekintetében és értékeink megvédésének összefüggésében is akkor tudjuk megtartani Európát olyannak, amilyennek szeretjük, ha megvan a közép-európai összefogás.
"Ha van egységes képviselet, más a hang, erőteljesebb" - szögezte le Gál Kinga.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!