Hőség - Vörös riasztást adtak ki Románia több térségére

Külföld hírek, 2026.06.28

Vörös riasztást adtak ki a hőség miatt Románia több térségére, egyes autópályákon és országutakon súlykorlátozást vezettek be - jelentette vasárnap az Agerpres román hírügynökség.

A román Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) jelentése szerint a vörös riasztás az ország szinte felére, 16, főként partiumi és erdélyi megyére érvényes. Románia többi térségében narancssárga és sárga hőségriadó van érvényben hétfő reggelig. A harmadfokú riasztást hétfőtől szerdáig kiterjesztik az ország háromnegyedére.

A meteorológusok szerint a partiumi és erdélyi Arad, Bihar, Szatmár, Szilágy, Kolozs, Fehér, Hunyad, Máramaros, Beszterce-Naszód, Maros, Szeben, Hargita, Kovászna és Brassó, valamint a moldvai Suceava és Botosani megyében rendkívül magas nappali csúcsértékekre, 39-40 Celsius-fokra kell számítani.

A Bánságban, Olténiában, Munténiában és Moldva nagy részében narancssárga, míg Dobrudzsában sárga jelzésű hőségriadó van érvényben - írták.

A rendkívüli hőség miatt vasárnap több megyében korlátozzák a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.

Az egészségügyi minisztérium kérte az illetékes intézményeket, hogy készüljenek a szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedésekkel a betegek fogadására. A mentőegységeknél a készültség fokozását, a kórházakban a hőség okozta betegségek kezelésére szolgáló gyógyszerkészlet, a betegellátás és a személyzet felkészültségének ellenőrzését rendelték el.

Az előrejelzések szerint szerdáig kell rendkívüli forróságra számítani.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!