A román Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) jelentése szerint a vörös riasztás az ország szinte felére, 16, főként partiumi és erdélyi megyére érvényes. Románia többi térségében narancssárga és sárga hőségriadó van érvényben hétfő reggelig. A harmadfokú riasztást hétfőtől szerdáig kiterjesztik az ország háromnegyedére.
A meteorológusok szerint a partiumi és erdélyi Arad, Bihar, Szatmár, Szilágy, Kolozs, Fehér, Hunyad, Máramaros, Beszterce-Naszód, Maros, Szeben, Hargita, Kovászna és Brassó, valamint a moldvai Suceava és Botosani megyében rendkívül magas nappali csúcsértékekre, 39-40 Celsius-fokra kell számítani.
A Bánságban, Olténiában, Munténiában és Moldva nagy részében narancssárga, míg Dobrudzsában sárga jelzésű hőségriadó van érvényben - írták.
A rendkívüli hőség miatt vasárnap több megyében korlátozzák a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Az egészségügyi minisztérium kérte az illetékes intézményeket, hogy készüljenek a szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedésekkel a betegek fogadására. A mentőegységeknél a készültség fokozását, a kórházakban a hőség okozta betegségek kezelésére szolgáló gyógyszerkészlet, a betegellátás és a személyzet felkészültségének ellenőrzését rendelték el.
Az előrejelzések szerint szerdáig kell rendkívüli forróságra számítani.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!