A szertartás a Szent Péter-bazilikában kezdődött, ahol az új egyházfő a keleti egyházak pátriárkáival levonult a bazilika altemplomába Szent Péter sírjához, és ott közösen imádkoztak. Ott két diakónus magához vette a pápaság két szimbólumát, a halászgyűrűt és a palliumot.
Ezt követően a pápa és kísérete együtt vonult a bazilika előtti szabadtéri oltárhoz, miközben a kórus Laudes Regiae-t énekelte, a szentté avatott pápák, vértanúk közbenjárását kérve az új pápa szolgálatára.
Az oltárhoz érve XIV. Leó megáldotta a vizet, majd meghintette vele a híveket.
A Szent Péter-bazilika előtti téren tartott szertartáson több mint ezer bíboros, püspök, pap koncelebrál.
Ismét nagy tömeget vártak, valamint kétszáz delegációt a világ minden részéből. Köztük lesz J.D. Vance amerikai alelnök és Marc Rubio külügyminiszter, Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, Emmanuel Macron francia elnök és Friedrich Merz német kancellár, valamint érkezését jelezte az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij is. A magyar delegációt Sulyok Tamás államfő vezeti, a kormány képviseletében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is részt vesz a szertartáson.
Fotó: MTI/Archív
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!