Női kézilabda EHF Kupa - Négy góllal kikapott Oroszországban a Siófok

Sport, 2018.11.10

A Siófok KC 30-26-ra kikapott az orosz Lada Toljatti otthonában a női kézilabda EHF Kupa-selejtező harmadik fordulójának szombati első mérkőzésén.

Eredmény,

női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:
HK Lada Toljatti (orosz)-Siófok KC 30-26 (15-16)
-----------------------------------------------
a Siófok legeredményesebb játékosai: González Álvarez 7, Nze Minko, Kobetic 4-4, Elghaoui, Böhme 3-3

A légiósok nélkül játszó házigazda oroszok némileg jobban kezdték a meccset (5-3), de a Siófok gyorsan fordított, és egy 6-2-es sorozat végén a 13. percben már két góllal vezetett (7-9). A továbbiakban is fordulatos volt az első félidő, a Lada visszavette a vezetést (12-10), ám a spanyol Mireya González Álvarez vezérletével a vendégek a szünet előtt újra előnybe kerültek (15-16).

A második felvonás elején a Siófok hét percig nem talált be, ezt a hullámvölgyet kihasználva az oroszok 6-1-es szériával elhúztak ellenfelüktől. Az utolsó percben a siófokiak román légiósa, Gabriela Perianu lövést hibázott, a hazaiak időt kértek, és úgy tűnt, ők vezethetik a meccs utolsó támadását, de a vendégek labdaszerzése után a horvát Katarina Jezic állította be a végeredményt (30-26).

A mezőny legeredményesebb játékosa a Lada Toljatti jobbátlövője, Jekatyerina Gajduk volt nyolc góllal.

Dunaújvárosi Kohász KA-Super Amara Bera Bera (spanyol) 17.00
Érd HC-Storhamar HE (norvég) 18.00

A visszavágókat jövő vasárnap rendezik, a párharcok győztesei a 16 csapatos csoportkörbe jutnak.