Osztrák jégkorongliga - Hosszabbításban kikapott a Fehérvár Dornbirnban

Külföld, 2021.02.02

A biztos rájátszás-résztvevő Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 4-3-ra kikapott a Dornbirn Bulldogs otthonában az osztrák jégkorongliga keddi játéknapján.

Osztrák liga (ICE), alapszakasz:
Dornbirn Bulldogs (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 4-3 (0-1, 3-2, 0-0, 1-0), hosszabbítás után
-------------------------------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Erdély (20.), Campbell (25.), Hargrove (29.)

A Fehérvárnak ez volt az utolsó előtti alapszakasz-mérkőzése, és az is eldőlt már, hogy a csapat a középszakaszban a felsőházban folytathatja, azaz a negyeddöntős helye biztos volt.

Az első harmad letelte előtt 6 másodperccel Erdély Csanád emberelőnyből szerzett vezetést, majd a szünet után Tim Campbell is létszámfölényben talált be, ám gyorsan jött a szépítés, majd egy újabb válasz. A szünet előtti hajrá ezúttal a hazaiaknak kedvezett, gyorsan egyenlítettek, így 3-3-ról kezdődött a záró játékrész, majd a "hirtelen halál" is, amelyben a hazaiak szerezték meg a két pontot.

Az egy pontot szerző Fehérvár a harmadik helyen áll.