Sportlövő-vk, München - Messze voltak a döntőktől a magyarok

Külföld, 2019.05.27

Magyar szempontból nem sikerült jól a második versenynap a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő világkupa-viadalon, mivel mindhárom versenyszámban messze voltak a döntőtől a csapat tagjai.

Mészáros Eszter légpuskában elért vasárnapi hatodik helye és ötkarikás kvótája után hétfőn a férfi kisöbű szabadpuska összetett számát, illetve a férfi légpisztoly és a női sportpisztoly versenyeket rendezték a bajor fővárosban.

A férfi puskásoknál a vasárnapi selejtezőből a már tokiói kvótás Péni István, illetve Sidi Péter jutott az alapversenybe. Ott - a nemzetközi szövetség honlapja szerint - végül kevéssel Sidi volt jobb, 1174 körrel zárta a 120 lövést, míg Péni 1173-mal. A finálétól viszont mindketten távol voltak, a komáromiak világ- és Európa-bajnoka a 27., az UTE lövője, Péni pedig a 32. helyen zárt.

Női sportpisztolyban ezúttal nem szerepelt a már szintén kvótás Major Veronika. Indult viszont a szám 2015-ös Európa-bajnoka, Csonka Zsófia és 2014-es világbajnoki bronzérmese, Sike Renáta, ám ezúttal egyiküknek sem ment jól. Csonka 575 körrel a 40., Sike 573-mal az 50., míg a harmadik magyar, Egri Viktória 572-vel az 52. lett a 105 fős mezőnyben.

Férfi légpisztolyban az óriási, 162 lövőt számláló mezőnyben Tátrai Miklós (574 kör) a 45., Antal Balázs (571 kör) pedig a 68. helyet érte el.