Szijjártó Péter: Donald Trumpnak köszönhetően egy nagyon komoly háborús helyzetet sikerült kezelni India és Pakisztán között

Külföld hírek, 2025.05.10

Donald Trumpnak köszönhetően egy nagyon komoly háborús helyzetet sikerült kezelni: India és Pakisztán - mint két nukleáris hatalom - háborújának eszkalációja súlyos veszélyt jelentett volna az egész világra - írta szombati Facebook-bejegyzésében Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A tárcavezető hangsúlyozta: Donald Trump és az amerikai kormányzat sikeres közvetítés nyomán azonban teljes körű tűzszünet jött létre a felek között.


"Reméljük, hogy Trump elnök ugyanilyen sikerrel jár az ukrajnai háború vonatkozásában is!" - írta Szijjártó Péter.

Hozzátette: mi, magyarok három éve kitartóan és következetesen képviseljük a békepárti álláspontunkat. Három éve folyamatosan érvelünk a tűzszünet és a béketárgyalások mellett.

Örülünk, hogy most azok a nyugat-európaiak is ezt teszik, akik korábban pont emiatt támadtak, kritizáltak és szidalmaztak minket - zárta bejegyzését a külgazdasági és külügyminiszter.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!