Vívó Eb - Hetedik lett a párbajtőröző Andrásfi Tibor

Külföld, 2019.06.18

A párbajtőröző Andrásfi Tibor negyeddöntőbe jutott és hetedik helyen végzett kedden a vívók düsseldorfi Európa-bajnokságán.

Két szoros, hosszabbításban megnyert mérkőzést követően a főtábla harmadik fordulójában könnyű dolga volt Mario Persu ellen, 3-2 után megtalálta azt az akciót, mellyel sorozatban adta találatait: türelmes előkészítés után gyors támadás, pontos szúrás. Nyolc-háromra elhúzott, és román ellenfelének már nem is hagyott esélyt a felzárkózásra.

Az éremért Andrea Santarellivel vívott a 19 éves magyar. Mint kiderült, ez volt az utolsó asszója, mert tapasztaltabb ellenfele, közbeszúrásokkal, gyors, finom akciókkal 4-4 után ellépett, miközben Andrásfi nem tudta, mivel lephetné meg az olaszt.

Mint utóbb elárulta, akárhogy próbált újítani, az olasznak mindig volt válasza.

A negyeddöntőbe jutással azonban így is nagyon szép eredményt ért el a mindig erős és kiegyensúlyozott férfi párbajtőr mezőnyben.

Santarelli végül második lett, az aranyérmet pedig az izraeli Shalom Yuval Freilich harcolta ki.