Az Egyesült Arab Emírségek kulturális minisztere tárgyalt a Zeneakadémián

Kultúra, 2024.07.24

A lehetséges együttműködésről folytatott megbeszélést  Salem bin Khalid Al Qassimi, az Egyesült Arab Emírségek kulturális minisztere Fekete Gyula nemzetközi és tudományos rektorhelyettessel a Zeneakadémián.

A Zeneakadémia szerdai közleménye szerint az emírségek tárcavezetője azért kezdeményezte az egyeztetést, mert a nemzetközi hírű egyetem tapasztalatai és közreműködése segítheti az Egyesült Arab Emírségek kulturális stratégiájának megvalósítását.

Salem bin Khalid Al Qassimi a találkozón kifejtette, hogy ennek részeként szimfonikus zenekarokat kívánnak létrehozni, valamint a meglévőket fejleszteni, ezért a klasszikus zene oktatására kiemelt hangsúlyt helyeznek. Ehhez pedig szükségük van olyan magas szintű hangszeres képzőhelyekre, mint a Liszt Ferenc alapította magyar egyetem, a tradicionális nyugati klasszikus zene egyik bástyájaként világszerte elismert intézmény - tette hozzá. Kiemelte, hogy a Zeneakadémia partneri kiválasztásában fontos szerepet játszott, hogy nem összművészeti egyetem, oktatási portfóliójában kizárólag a zeneművészet magas szintű oktatása szerepel.

A tárcavezető tájékoztatása szerint az együttműködés része lehetne, hogy emírségekbeli növendékek rövidebb időszakra vagy akár a magyar állam Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramja révén teljes képzésre a Zeneakadémiára jönnének, amelynek tanárai pedig mesterkurzusokat tarthatnának az Emírségek különféle zenei szakirányú intézményeiben.

A rövid látogatás végén a felek megegyeztek abban, hogy folytatják a megbeszéléseket, immár szorosabb, szakmai szinteken, ennek szervezése a nagykövetségek bevonásával hamarosan megkezdődhet.

A tárcavezető a napokban több kiemelt magyarországi kulturális intézménybe, valamint a kultúráért felelős minisztériumba is ellátogatott közép-európai diplomáciai körútja részeként.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!