Megtanuljuk, hogy miért is jó ezeket használni, és mikor van rájuk szükség.
A magyar nyelv a világon rendkívül egyedülálló és mellette nagyon sokszínű, így mód van rá, hogy ha egy fogalmazást készítünk vagy éppen egy cikket, blogot írunk, változatossá tegyük az anyagot, ne kelljen ismételnünk ugyanazokat a szavakat.
Szinonimák a gyakorlatban
A
szinonima szotar megújult weboldala segítségével bármilyen szóból elővarázsolhatjuk a testvéreit. A magyar nyelvtani szófajok mindegyike elérhető rajta, legyen az ige vagy csak egy kötőszó, szinte mindenhez találunk megfelelő helyettesítőt.
Napjainkban a változások korát éljük. Az elmúlt évtizedek olyan nagy fokú fejlődést produkáltak a digitális világban, hogy nem győzzük kapkodni a fejünket. A járványhelyzet időszakában sokan kényszerültek otthonról dolgozni, ami egy újfajta életmód kialakítását követelte meg, amelynek szintén vannak előnyei, hátrányai.
Távmunkában dolgozva az ember nem teheti meg, hogy kérdés esetén odafordul valamelyik kollégájához és személyesen kér segítséget. Otthonról pedig nem telefonálgathatunk össze-vissza, főleg nem olyan kérdéssel, hogy mondjál már egy rokon értelmű szót a “csodálatos” kifejezésre.
Rokon értelmű szavak gyűjteménye
A szinonimaszotar.com oldala mára már egy 19 ezres gyűjteménnyel adja meg a lehetőséget, hogy kutakodjunk benne. Idén a weboldal megújult, és ezen az oldalon egyedülálló módon lehetőség van a szavak hangos felolvasására is.
Magyar nyelvünk bővelkedik a rokon értelmű szavakban, rengeteget nem is ismerünk vagy már nem használunk, így érdemes megismertetni az ország lakóival ezeket a szavakat. Ezt úgy tehetjük meg, hogy mi magunk is bővíthetjük ezt az oldalt, lehetővé téve, hogy egyre nagyobb állomány álljon rendelkezésre.
Találatok csoportosítása
A szinonimaszotar.com oldalon a keresendő szó beírása után előfordulhat, hogy rengeteg találatot kapunk. Ilyenkor a rendszer csoportosítja a rokon értelmű kifejezéseket annak megfelelően, hogy melyek azok, amelyek árnyalt jelentéstartalmuk alapján szűkebb kategóriákra oszthatók.
Ez megkönnyíti a keresésünket, hogy ki tudjuk választani, hogy a fogalmazásunkba melyik a leginkább odaillő szó. Szintén csak ezen az oldalon találunk olyan lehetőséget, hogy amelyik szinonimára rácsúsztatjuk a kurzorunkat, azzal a szóval megjelenik alul, a rokon értelmű szavak felsorolása alatt két példamondat. Ez lehetővé teszi, hogy lássuk mondatba illesztve is azt a kifejezést és észrevegyük, ha esetleg más jelentés tartalmat kap az egyik vagy másik esetben.
Az adott kifejezéshez kapcsolódó, ragozott vagy toldalékkal ellátott kifejezések felsorolása is megtörténik a lap alján, ami segítséget jelenthet, ha esetleg még árnyaltabbá szeretnénk tenni azt az adott szófordulatot.
(Webrádió)
Véleménye van? Szóljon hozzá!