Závogyán Magdolna elmondta, hogy az idei Art Market Budapest kiemelt kísérőeseményeként megvalósuló programsorozat, a SHUKAR.T a kortárs roma képzőművészetet helyezi fókuszba, mely az egyetemes emberi értékek, valamint a nemzeti kultúránk felbecsülhetetlen értékű részét képező cigány-magyar művészet bemutatását célozza.
"Az elmúlt évek válságos időszaka, különösen a pandémia jelentősen átrajzolta a művészeti seregszemlék és vásárok világát, ezért is rendkívül örömteli és elismerésre méltó, hogy a nehézségek ellenére töretlenül erősödött az Art Market Budapest nemzetközi pozíciója" - mondta Závogyán Magdolna. Hozzátette: az Art Market sikerének titka a kortárs képzőművészet bemutatásának komplexitásában, a megközelítési módok egyensúlyában rejlik.
Erőteljes és példaértékű a rendezvény hangsúlyos társadalmi szerepvállalása is, a köznevelés szereplőit megszólító múzeumpedagógia, a művészhallgatók részvételének ösztönzése, valamint idén a kortárs roma képzőművészet bemutatása és népszerűsítése - hangsúlyozta Závogyán Magdolna.
Amikor romákról beszélünk, akkor nem a szegénységet, hanem a roma kultúra sokszínűségét kell felszínre hozni - emelte ki Sztojka Attila roma kapcsolatokért felelős kormánybiztos hozzátéve, hogy a rendezvény lehetőséget biztosít ennek a változatosságnak a bemutatására.
Négy kontinens harminc országából mintegy száz művészeti galéria, intézmény és egyéb kiállító mutatkozik be csütörtöktől vasárnapig a Bálna Budapest épületében a 13. Art Market Budapest kortárs képzőművészeti vásáron, amelyhez Inside Art néven művészeti és műtárgypiaci konferencia is csatlakozik.
Az AMB társrendezvényei a régió legjelentősebb designipari seregszemléje, a 360 Design Budapest, valamint Európa kiemelkedő kortárs művészeti fesztiválja, a Liszt Ünnep.
(FOTÓ)
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!