Férfi kézilabda BL - A Szeged legyőzte a norvég bajnokot

Pick Szeged, 2019.11.10

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 32-25-re legyőzte a norvég bajnok Elverum csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, vasárnap.

Férfi kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - Elverum
Eredmény

férfi BL, csoportkör, 7. forduló, A csoport:
MOL-Pick Szeged - Elverum (norvég) 32-25 (15-13)
Szeged, 3000 néző. V: Sondors, Litis (lettek)
SZEGED: ALILOVIC 1 – Radivojevics 4 (2), Maqueda 3, BÁNHIDI 4, CANELLAS 3, Källman 2, ZSITNYIKOV 5. Csere: Gaber 2, Stepancic 2, Sigurmannsson 1, Henigman, Bombac 1, SOSTARIC 3, Kaspárek 1, ifj. Rosta M. Edző: Juan Carlos Pastor
ELVERUM: Fries – Gudjonsson 2, Sandell 1, Fredriksen, SOLSTAD 3, Henneberg 1, BLONZ 8 (1). Csere: Insgard (kapus), Örsted, WESTBY 3, Burud, Langaas 1, Boysen, Gröndahl 2, Elverhoy 1, LINDERUD 3. Edző: Michael Appelgren
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1

A kiegyenlített első félidő elején meglepetésre a norvégok diktálták a tempót, a szegediek csak tapadni tudtak. A fordulat a 15. perc tájékán jött el, amikor a házigazda Mirko Alilovic védéseire alapozva átvette a kezdeményezést, majd 4-0-s etappal a vezetést, de a szünetre így is csak kétgólos előnnyel ment a Szeged. A második félidő elején jó védekezéssel, majd egy 5-0-s részeredménnyel a házigazdák már a 40. percre megnyugtató előnyre tettek szert (21-15), és miután a norvégok képtelenek voltak újítani, a végéig nem is kellett izgulniuk a szegedieknek. A találkozó legeredményesebb játékosa a vendégektől a nyolc gólig jutó Alexandre Blonz volt, míg a hazaiaknál az orosz Dmitrij Zsitnyikov ötször talált be. Az 5-1-1-es mérleggel rendelkező Szeged jövő vasárnap az Elverum (3-0-4) otthonába látogat, a Telekom Veszprém pedig jövő szombaton a fehérorosz Meskov Bresztet fogadja a BL csoportkörében.