Férfi kézilabda BL - Kikapott Magdeburgban, ötödik helyen végezett a Szeged

Pick Szeged, 2025.03.05

A Szeged az ötödik helyen végzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjában, mivel 31-24-re kikapott a német bajnoki címvédő Magdeburg otthonában a csoportkör utolsó fordulójában, szerdán.

OTP Bank - Pick Szeged vs SC Magdeburg - 2024.09.12.
A Szeged hat győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel zárt az ötödik helyen, de csak csütörtökön derül ki, melyik csapat lesz az ellenfele az egyenes kieséses szakasz első fordulójában, március 26-27-én, illetve április 2-3-án.

  • Eredmény, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, B csoport:

SC Magdeburg (német) - OTP Bank-Pick Szeged 31-24 (13-13)

lövések/gólok: 45/31, illetve 39/24

gólok hétméteresből: 6/5, illetve 8/6

kiállítások: 4, illetve 6 perc

A vendégek teljes kerettel érkeztek, a hazaiaktól azonban Oscar Bergendahl, Gisli Kristjánsson, Manuel Zehnder, Christian O´Sullivan és Ómar Ingi Magnússon hiányzott.

Az első három gólt a Magdeburg szerezte, öt perc elteltével azonban felvette a meccs ritmusát a Szeged, magabiztos védekezésének köszönhetően többször labdát szerzett, gyors gólokat lőtt és egy 8-2-es sorozattal fordított. Ezt követően ismét változott a játék képe, a házigazdák megtörték ellenfelük lendületét, egy 4-0-s szériával rukkoltak elő, a szünet előtt pedig egyenlítettek.

A második félidő elején is hullámzó volt a játék, ahogyan az eredmény alakulása is, kettesével-hármasával szerezték góljaikat a csapatok. A szegediek világbajnoki ezüstérmes horvát jobbszélsője, a BL góllövőlistáját vezető Mario Sostaric mérföldkőhöz ért: megszerezte idénybeli századik találatát.

A labdaeladások és a gyors német támadások csak akkor nem zárultak góllal, amikor Mikler Roland bravúrral védett. A találkozó háromnegyedénél még 20-19-es előnyben volt a Szeged, utána azonban egyre többet hibázott, bő tíz perc alatt csak egyszer talált be, a Magdeburg pedig 8-1-es szakasszal eldöntötte a meccset.

Mario Sostaric 11, Janus Dadi Smárason négy góllal, Mikler Roland tíz védéssel zárt. A túloldalon Matthias Musche kilenc, Albin Lagergren, Felix Claar öt-öt találattal, Sergey Hernandez tíz védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat negyedszer találkozott egymással, egy szegedi siker mellett harmadszor győzött a Magdeburg. A csongrádiak mérlege a csoportkör utolsó öt fordulójában egy döntetlen és négy vereség.

Csütörtökön játsszák:

One Veszprém HC-Füchse Berlin (német) 18.45

Fotó: MTI/Archív
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!

Ezt olvasta már?

Kövess minket a Facebookon!