Férfi kézilabda MK - Ismét Veszprém-Szeged döntő lesz

Pick Szeged, 2023.04.08

A címvédő Veszprém után a bajnok Szeged jutott döntőbe a férfi kézilabda Magyar Kupában, mivel 38-26-ra legyőzte a Dabast az elődöntőben, a győri négyes döntő szombati játéknapján.

A hétszeres győztes Szeged 22. alkalommal jutott kupadöntőbe, ahol korábban is mindig a Veszprémmel találkozott.

Eredmény, elődöntő: OTP Bank-Pick Szeged - Dabas KC 38-26 (20-13)
----------------------------------------------

lövések/gólok: 52/38, illetve 45/26

gólok hétméteresből: 3/3, illetve 7/6

kiállítások: 6, illetve 2 perc

A szegediek közül Luka Stepancic, a dabasi keretből Zdolik Bence hiányzott.

A Dabas a 13. percig remekül tartotta magát (7-7), és egy ideig még a folytatásban is jól helyt állt a bajnoki címvédővel szemben, amelyben Bodó Richárd és Rosta Miklós termelte a gólokat (12-9). Az első félidő második felében támadásban és védekezésben is egyre inkább megmutatkozott a két csapat közötti különbség, ennek köszönhetően már hét gól volt a Szeged előnye a szünetben.

A Dabas az első után a második felvonásban is próbálkozott - a kapusának lecserélésével - létszámfölényes támadójátékkal, de nem járt sikerrel, sőt a különbség tovább nőtt. A szegediek kevesebbet hibáztak, a 39. percben már tízzel vezettek, ennek köszönhetően némileg rápihenhettek a Veszprém elleni, vasárnapi döntőre.

Rosta Miklós nyolc, Bodó Richárd hat góllal, Mikler Roland 13, Mirko Alilovic három védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Zlatko Horvat nyolc alkalommal talált be, Nagy Tibornak öt, Pallag Péternek hat védése volt.

Telekom Veszprém-MOL Tatabánya KC 26-22 (11-9)